• +48 510747257
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki

Oferujemy pompy ciepła Mińsk Mazowiecki — montaż oraz serwis. Dbamy o wysoką jakość każdej realizacji, co potwierdzają dotychczasowi klienci. Pompa ciepła może stać się dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem — jest ekologiczna, ekonomiczna i przede wszystkim daje Ci niezależność pod względem ogrzewania. Już nie musisz się martwić o wysokie rachunki.

Montaż pomp ciepła Mińsk Mazowiecki

Istnieje co najmniej kilka rodzajów pomp ciepła, dlatego służymy również radą w doborze odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie. Do najpopularniejszych należą pompy powietrze-powietrze i powietrze-woda. My gwarantujemy ich w pełni profesjonalny montaż w Twojej nieruchomości. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie grzewcze daje Ci niezależność w kwestii ogrzewania domu.

Pompy ciepła Siedlce

Serwis pomp ciepła Mińsk Mazowiecki

Jak każde urządzenie i pompa ciepła powinna przechodzić regularny serwis. Dlatego przeprowadzamy również przeglądy, a w razie konieczności wykonujemy naprawy. W ten sposób zyskujesz pewność, że będzie Ci ona służyć przez długi czas, bezawaryjnie. Co oczywiście czyni to rozwiązanie jeszcze tańszym jako źródło ciepła.

Poznaj naszą dokładną ofertę i sprawdź również:

Pompy ciepła Siedlce

Postaw na rzetelną i sprawdzoną firmę zajmującą się klimatyzacją, wentylacją i pompami ciepła. Wykonamy u Ciebie wysokiej jakości instalację, która będzie doskonale służyć Tobie i Twoim bliskim.

Pompy Ciepła Powietrze-Woda

Duży kłopot lub brak możliwości wykonania wymiennika gruntowego, a także jego wysoka cena to najczęstsze powody, dla których inwestorzy rezygnują z zastosowania do ogrzewania domu gruntowej pompy ciepła. Żaden z tych problemów nie występuje, jeśli wybierzesz montaż powietrznej pompy ciepła w Siedlcach. Pompy ciepła typu powietrze-woda wymagają podłączenia do prądu i wykonania połączeń hydraulicznych. Prace ziemne mogą przy tym nie być konieczne, choć i w tym wypadku może się zdarzyć potrzeba poprowadzenia rur pod ziemią.

Rodzaje pomp ciepła Powietrze-Woda

Powietrzne pompy ciepła produkowane są w kilku wariantach – monoblokowe do montażu w domu, monoblokowe do montażu poza domem oraz dwuczęściowe (split), których jeden element ustawia się poza domem, a drugi – zawierający układ hydrauliczny i ewentualnie zintegrowany z nim zasobnik c.w.u. – w domu. Trudność i koszt połączenia urządzenia znajdującego się poza domem z instalacją wewnątrz zależy od wyboru miejsca montażu (może być niemal dowolne). Cena pompy ciepła zależy więc od możliwości adaptacyjnych i indywidualnych potrzeb klienta.

Aquarea – innowacyjny i energooszczędny system oparty na technologii pomp ciepła powietrze-woda

Aquarea skutecznie i wydajnie ogrzeje Twój dom nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych. Aquarea może również chłodzić pomieszczenia latem i dostarczać ciepłą wodę użytkową przez cały rok.
Aquarea T-CAP to seria przeznaczona do modernizacji i zastosowania w nowych obiektach, utrzymująca całkowitą wydajność nawet w bardzo niskich temperaturach otoczenia.
Układ typu split: układ w postaci oddzielnej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej podłącza się do obiegu ogrzewania i/lub ciepłej wody użytkowej.

 • Wysoka klasa efektywności energetycznej A++
 • Stała wydajność do -20°C
 • Maksymalna temperatura wylotowa modułu hydraulicznego: 60°C
 • Praca przy temperaturach sięgających nawet -28°C
 • Specjalne oprogramowanie dla domów energooszczędnych, minimalna temperatura na wylocie: 20°C
 • Wbudowany magnetyczny filtr wody i przepływomierz oraz automatyczny zawór oczyszczający powietrze
 • Produkcja CWU z zasobnikiem zewnętrznym
 • Sterowanie i obsługa za pośrednictwem chmury (niezbędny moduł CZ-TAW1)
 • Łatwy w użyciu sterownik zdalny

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła Powietrze-Woda?

Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Aquarea z urządzeniem T-CAP mogą funkcjonować z grzejnikami tradycyjnymi z dobrą sprawnością. W związku z tym T-CAP jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym.

Systemy Aquarea wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która jest regulowana zależnie od zapotrzebowania z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni lameli wymiennika agregatu, czasu pracy i czasu trwania procesu rozmrażania. Odstępy między procesami rozmrażania można dzięki temu wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami, co to daje? Po prostu mniej procesów rozmrażania więcej pieniążków w kieszeni. Dzięki temu montaż pomp ciepła Siedlce należy do naprawdę opłacalnych inwestycji.

Pompy ciepła powietrze-powietrze

Pompy ciepła Powietrze-Powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze to innowacyjne rozwiązanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia. W zależności od potrzeb — pompy ciepła tego rodzaju mogą chłodzić lub ogrzewać Twój dom w Siedlcach, wykorzystując przy tym odnawialną energię.

Pompy ciepła cena Mińsk Mazowiecki

Ciepły dom wcale nie musi być drogi. Technologia pomp ciepła powietrze-powietrze zapewni efektywne ogrzewanie od 4,5 – 15,1 kW. Pompy ciepła, których montaż oferujemy, wyposażone zostały w nowoczesne sprężarki, które umożliwiają ogrzewanie nawet przy -25°C.

Zasilane są w 80% z energii pobieranej z powietrza, przy użyciu 20% energii elektrycznej sprężarki zapewnią najwyższą możliwą efektywność energetyczną klasy A+++.

Nowoczesna pompa ciepła posiada sterowanie 24h/dobę z dowolnego miejsca za pomocą sieci Wi-Fi. Pozwala to na kontrolowanie całego procesu za pomocą aplikacji na telefonie. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, zdecyduj się na oferowany przez nas montaż i serwis pomp ciepła w Mińsku Mazowieckim

Zamówienia na pompy ciepła i inne instalacje sanitarne realizujemy również w takich miastach jak:

 • Sokołów Podlaski,
 • Łuków,
 • Siedlce.

Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki - jak działają?

Instalowane obecnie w domach i mieszkaniach pompy ciepła powietrze woda działają w bardzo prosty sposób. Mechanizm użyty do tego urządzenia składa się ze sprężarki, skraplacza, zaworu rozprężnego oraz parownika. Jest również czynnik roboczy. To ciecz, która wrze pod niskim ciśnieniem i w niskiej temperaturze. Krąży ona wewnątrz układy i pobiera ciepło. Gdy w systemie wzrośnie ciśnienie oraz temperatura, sprężarka zmienia czynnik na gaz, który trafia do skraplacza, gdzie nagromadzone ciepło przekazywane jest do instalacji. Następnie czynnik ciekły przechodzi przez zawór rozprężny - następuje wówczas spadek ciśnienia, a także temperatury, wobec czego cały cykl ogrzewania rozpoczyna się na nowo. Pompy ciepła Siedlce, a także inne instalacje sanitarne nie kosztują wcale dużo - warto zatem zainwestować w tak wydajny system. 

Zalety korzystania z pomp ciepła 

Instalacje z pompą ciepła są obecnie coraz bardziej popularne - głównie dlatego, że zamontowanie takiego systemu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim zmniejsza on znacząco rachunki za ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Używając pompy cieplnej chroni się także środowisko naturalne, gdyż system nie emituje do atmosfery żadnych trujących substancji. 

Urządzenia te dodatkowo rzadko ulegają awarii. Są też praktycznie bezobsługowe, zatem korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością. Klimatyzacja Mińsk Mazowiecki jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na sporą oszczędność!

Pompy ciepła montaż Mińsk Mazowiecki

Montaż pompy ciepła nie jest wcale skomplikowany. Serwis klimatyzacji Mińsk Mazowiecki oraz okolicznych miejscowościach wykonuje również kompleksowy montaż systemu ciepłowniczego. Zatrudnienie specjalistów do takich czynności jest najlepszym rozwiązaniem. Muszą oni bowiem najpierw rozplanować montaż pompy ciepła powietrze powietrze, a także całego systemu w oparciu o plan domu czy mieszkania klienta. Działanie takie nie trwa jednak długo, zatem potencjalni klienci nie muszą się niczym martwić. Położenie odpowiednich rur oraz zamontowanie systemu sterującego trwa stosunkowo krótko, zatem zainteresowani mogą szybko zacząć korzystać z tego rewelacyjnego i przynoszącego tak wiele korzyści systemu.

Image

Pompa ciepła, tak jak każde urządzenie grzewcze, ma za zadanie ogrzewać budynek, a najczęściej również przygotowywaćPompa ciepła, tak jak każde urządzenie grzewcze, ma za zadanie ogrzewać budynek, a najczęściej również przygotowywaćciepłą wodę użytkową. W odróżnieniu od kotłów zasilanych paliwami kopalnymi energia do ogrzewania pobierana jest ze źródłaodnawialnego. Mogą nim być np. powietrze atmosferyczne, grunt, woda. Pobrane ciepło przekazywane jest do instalacjigrzewczej w budynku.Jak to możliwe, że energia przekazywana jest z ośrodka o niższej do ośrodka o wyższej temperaturze? Wszystko dzięki sprężarce,która wymusza przepływ czynnika chłodniczego wewnątrz układu pompy ciepła. Krążąc cyklicznie pomiędzy elementamiurządzenia, czynnik pośredniczy w wymianie ciepła pomiędzy źródłem ciepła (zwanym dolnym źródłem) a budynkiem.Aby proces mógł zajść, konieczne jest dostarczenie energii elektrycznej do zasilania sprężarki.

Image

Przedstawiamy nową generację pomp ciepła powietrze-woda Aquarea serii K

Nowe pompy ciepła Aquarea Generacji KNowe pompy ciepła Aquarea Generacji K to przełomowy niskoenergetyczny systemo grzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej, zapewniający wyjątkową wydajność. Modelten jest odpowiedni zarówno dla nowychdomów z dobrą izolacją jak i budynków modernizowanych.

WiększaWiększaelastyczność

 • Mniejsza częstotliwość konserwacji dzięki filtrowi magnetycznemu w standardzie.
 • Łatwy dostęp do części hydraulicznych.
 • Praca przy temperaturze zewnętrznej-25°C
 • Możliwość wytwarzania wody o temperaturze 60°C nawet w przypadku temperatury zewnętrznej -10°C.
 • Powłoka Bluefin na zewnętrznym wymienniku ciepła zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami otoczenia.
Image

Interesuje Cię montaż i serwis pomp ciepła Mińsk Mazowiecki?

Klima Siedlce

Brzeska 183

08-110 Siedlce


tel. 510 747 257

kontakt@klimasiedlce.pl 

Image

Skontaktuj się z nami!