• +48 510747257
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inne instalacje

Klimatyzacja w Siedlcach oraz rekuperacja i wentylacja to nie wszystko, co obejmuje nasza oferta. Klima to profesjonalna firma, która montuje też odkurzacze centralne w Siedlcach oraz systemy ogrzewania podłogowego, a także inne nowoczesne instalacje w domu. Dzięki temu jest on jeszcze bardziej funkcjonalny, a jego utrzymanie bardziej ekonomiczne.

Ogrzewanie podłogowe

pompy ciepla 004

Podłogowe ogrzewanie wodne umożliwia uzyskanie komfortu cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za ogrzewanie. W obliczu rosnących cen ciepła i energii połączenie ogrzewania grzejnikowego z podłogowym to dobry sposób na obniżenie kosztów. Jednak, czy zawsze?

Ogrzewanie podłogowe w Siedlcach - dlaczego warto?

Dlaczego rośnie popularność ogrzewania podłogowego w Siedlcach? Głównie wynika to z tego, że jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, czyli energooszczędne, dające konkretne oszczędności finansowe.

Obniżenie temperatury powietrza o 1–2°C w stosunku do ogrzewania grzejnikowego nie powoduje pogorszenia komfortu cieplnego, pozwalając przy tym zaoszczędzić ok. 5–10 procent energii cieplnej. Ponadto, możliwość współpracy z tzw. niskotemperaturowymi źródłami ciepła powoduje, że przy zastosowaniu odpowiedniej pompy ciepła w Siedlcach ogrzewanie podłogowe może zostać użyte do tzw. chłodzenia powierzchniowego w okresie letnim.

Zaletą montażu ogrzewania podłogowego jest też to, że równomierny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu jest zbliżony do idealnego profilu rozkładu temperatury, który gwarantuje użytkownikom wysoki komfort cieplny. Z kolei inny niż przy tradycyjnych grzejnikach sposób wymiany ciepła – promieniowanie – minimalizuje ruch powietrza w ogrzewanych tą metodą pomieszczeniach. Dzięki temu w dużej mierze eliminowane jest zjawisko unoszenia się kurzu. Jeśli interesują Cię korzyści, jakie niesie ze sobą ta instalacja, zdecyduj się na montaż ogrzewania podłogowego w Siedlcach. W tym zakresie możesz liczyć także na profesjonalny serwis.

Wod-Kan

wod kan 001

Instalacje wodno-kanalizacyjne są obowiązkowym elementem każdego budynku mieszkalnego w Siedlcach. Dzięki sieci wodnej możliwy jest pobór czystej wody do punktów jej poboru znajdujących się w domu. Natomiast sieć kanalizacyjna jest elementem odpowiedzialnym za odprowadzenie zużytej wody i ścieków do prywatnego szamba lub sieci kanalizacyjnej podlegającej miastu bądź gminie. Jak widzisz, instalacja wod-kan w domu jest niezbędna. Koszt związany z jej montażem i serwisem zależy od indywidualnych potrzeb, jednak możesz mieć pewność, że decydując się na nasze usługi nie przepłacasz.

Kotłownie

kotlownie 001

Kotłownie to takie pomieszczenie, które w wielu domach w Siedlcach wydaje się niezbędne. Trzeba jednak pamiętać, że zajmuje sporo miejsca i często stawia przed nami specjalne wymagania, które należy zachować w projekcie domu. Co w sytuacji, gdy kotłowni nie mamy lub chcemy z niej zrezygnować? Czy kotłownia w budynku jest konieczna?
Kotłownia to rodzaj wydzielonego pomieszczenia, w którym zgromadzone są główne elementy systemu grzewczego. Jej wygląd oraz wymagania co do funkcjonalności zależą od rodzaju ogrzewania, jaki mamy zamiar stosować. Budynek mieszkalny możemy ogrzewać na kilkanaście sposobów różniących się między sobą zastosowaną technologią oraz rodzajem paliwa.

Kotłownia z pompą ciepła w Siedlcach

Urządzeniem zasługującym na szczególną uwagę przy planowaniu kotłowni jest pompa ciepła, która po pierwsze nie wymaga oddzielnego pomieszczenia do montażu, a po drugie sposób jej działania pozwala na rezygnację nawet z komina. Nie ma potrzeby składowania opału, co również daje nam kolejne korzyści i zapewnia wygodę. Jednostkę wewnętrzną możemy zamontować w dowolnym miejscu w budynku.

Pompa ciepła to z roku na rok coraz popularniejsze rozwiązanie. W zależności od rodzaju wykorzystuje ciepło gromadzone w powietrzu, wodzie albo gruncie. To jeden z najoszczędniejszych, najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domu. Zastanawiasz się nad ogrzewaniem budynku i wody pompą ciepła? Dowiedz się więcej na temat rodzajów pompy ciepła w Siedlcach, ich zastosowania oraz wymogów, jakie trzeba spełnić, by instalacja działała prawidłowo.

Odkurzacz centralny

odkurzacz 001

Instalacja odkurzacza centralnego kosztuje wprawdzie więcej niż zwykły, ale ma większą moc, a przy tym nie kurzy i nie hałasuje.

W skład instalacji centralnego odkurzania wchodzi jednostka centralna (nazywana popularnie odkurzaczem), rury i kształtki, wąż, gniazda ssące oraz akcesoria ułatwiające sprzątanie. Odkurzacz centralny nie jest w domu niezbędny tak jak woda, ogrzewanie czy kanalizacja, ale ci, którzy go mają, podkreślają, że takim odkurzaczem sprząta się znacznie wygodniej i skuteczniej niż zwykłym. Zdaniem niektórych, system centralnego odkurzania podnosi też standard domu. Jeszcze inni polecają jego montaż, gdy któryś z domowników cierpi na alergię. Są jednak i tacy, którzy obawiają się wysokich kosztów inwestycyjnych, zatykania rur, a potem problemów z ich udrożnieniem. Jeśli mamy w nowoczesnym domu instalację centralnego odkurzania, wystarczy ciągnąć za sobą odpowiedniej długości wąż ssący. Dzięki temu można - bez wyjmowania go z gniazda - odkurzyć nawet kilka pomieszczeń. Nie ma przy tym hałasu, jaki towarzyszy sprzątaniu zwykłym odkurzaczem, ani - co najważniejsze - wzniecania kurzu. W naszej firmie oferujemy montaż i serwis odkurzacza centralnego w Siedlcach. Jeśli więc interesują Cię nowoczesne instalacje w domu, zachęcamy do kontaktu!

Zalety odkurzacza centralnego

Odkurzacz centralny nie wznieca kurzu. Zasysane razem z zanieczyszczeniami powietrze, po przejściu przez odkurzacz, zostaje przefiltrowane. Potem jest ono wyrzucane na zewnątrz budynku, a nie jak w zwykłym odkurzaczu - z powrotem do pomieszczenia. Dzięki temu podczas odkurzania nie wzniecamy kurzu na powierzchniach, które nie są jeszcze sprzątnięte. Nie czuć też w całym domu przykrego zapachu, który jest tak charakterystyczny dla tradycyjnego odkurzacza. Poza tym, siła ssania jednostki centralnej jest znacznie większa niż zwykłego odkurzacza, dzięki czemu śmieci są skuteczniej zbierane z czyszczonych powierzchni. Dlatego odkurzacz centralny szczególnie polecany jest do domów, w których mieszkają osoby cierpiące na choroby alergiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz centralny w Siedlcach?

Wygodnie się nim sprząta. Sprzątanie domu za pomocą odkurzacza centralnego jest prostsze i trwa krócej niż modelem tradycyjnym. W czasie działania nie trzeba go bowiem przenosić z pokoju do pokoju lub z piętra na piętro. Zamiast tego wystarczy włożyć lekki i giętki wąż ssący do gniazda w ścianie i rozpocząć pracę. Sam wąż jest długi - w zależności od wielkości domu i ilości zamontowanych gniazd ssawnych - może mieć od 7,5 do 15 m. Umożliwia to sprzątnięcie z jednego gniazda co najmniej kilku pomieszczeń. Odpowiedniej długości wąż znacznie ułatwia też odkurzanie wysoko zawieszonych żyrandoli, karniszy, szafek i półek. Z tradycyjnym odkurzaczem byłoby to możliwe tylko wtedy, gdy druga osoba podtrzyma nam urządzenie. Wygodną obsługę systemu centralnego odkurzacza zapewnia też panel kontrolny zawieszony na ścianie. Dostarcza on wielu praktycznych informacji, na przykład czy trzeba umyć filtr lub opróżnić zbiornik.

Instalacja odkurzacza centralnego - samodzielnie czy z fachowcem?

Montaż systemu odkurzacza centralnego nie jest trudny, lepiej jednak zdać się na fachowca. Pracownik wyspecjalizowanej firmy nie tylko dobierze nam właściwą moc jednostki centralnej, ale też pomoże w rozplanowaniu gniazd ssących. Przede wszystkim jednak zwróćmy uwagę na to, że nie mając doświadczenia w wykonywaniu takiej instalacji, łatwo popełnić błędy, na przykład odwrotnie zamontować trójnik, albo zamiast łagodnego łuku zastosować kolano. Niestety, potem - ze względu na zabudowanie rur - niektóre usterki trudno jest wykryć i naprawić. Poza tym, niektóre firmy w instrukcji montażu ostrzegają, że instalując system samodzielnie, traci się gwarancję na jego działanie. Obowiązuje wówczas tylko gwarancja na samą jednostkę centralną.

Odkurzacze centralne, instalacje wod-kan i ogrzewanie podłogowe to nowoczesne instalacje sanitarne, których montaż warto rozważyć w swoim domu. W ramach naszych usług możesz liczyć także m.in. na serwis klimatyzacji w Siedlcach. Zamówienia realizujemy również w miastach:

  • Sokołów Podlaski,
  • Łuków,
  • Mińsk Mazowiecki.

Klima Siedlce

Brzeska 183

08-110 Siedlce


tel. 510 747 257

kontakt@klimasiedlce.pl 

Image

Skontaktuj się z nami!