• +48 510747257
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pompy ciepła Siedlce

Pompy ciepła Siedlce to obecnie coraz bardziej popularna forma ogrzewania mieszkania czy domu. System taki jest bardzo wydajny, a co ważniejsze - nie wpływa niekorzystnie na otaczające nas środowisko. Dlaczego warto wybrać pompy ciepła zamiast innych metod ogrzewania?

Co to jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to nic innego, jak urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię ze środowiska i oddaje ją do instalacji ogrzewania oraz ciepłej wody. To najbardziej ekologiczne źródło ciepła, które bazuje na energii środowiska nawet w 75%! Używanie pompy cieplnej zmniejsza emisję zanieczyszczeń do środowiska, a co równie ważne - pozwala także na skuteczne ogrzewanie mieszkania czy domu. Rekuperacja i wentylacja Siedlce  to wybór wielu mieszkańców tego miasta - warto przekonać się, dlaczego ludzie inwestują w taki system!

Pompy ciepła Siedlce

Zastanawiasz się, czy pompy ciepła w Siedlcach to inwestycja, na którą warto się zdecydować? Nowoczesne budownictwo z powodzeniem wykorzystuje rozwiązania, których głównym celem jest energooszczędność. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych, które pozwalają na wykorzystanie potencjału środowiska bez szkodliwych konsekwencji dla zasobów naturalnych. Właśnie dlatego powstały wysokiej jakości pompy ciepła powietrze-woda i powietrze-powietrze, które cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców i przedsiębiorców z Siedlec. Jeśli interesuje Cię ich montaż lub serwis, zapraszamy do skorzystania z usług firmy Klima.

Pompy ciepła Siedlce

Pompy Ciepła Powietrze-Woda

Duży kłopot lub brak możliwości wykonania wymiennika gruntowego, a także jego wysoka cena to najczęstsze powody, dla których inwestorzy rezygnują z zastosowania do ogrzewania domu gruntowej pompy ciepła. Żaden z tych problemów nie występuje, jeśli wybierzesz montaż powietrznej pompy ciepła w Siedlcach. Pompy ciepła typu powietrze-woda wymagają podłączenia do prądu i wykonania połączeń hydraulicznych. Prace ziemne mogą przy tym nie być konieczne, choć i w tym wypadku może się zdarzyć potrzeba poprowadzenia rur pod ziemią.

Rodzaje pomp ciepła Powietrze-Woda

Powietrzne pompy ciepła produkowane są w kilku wariantach – monoblokowe do montażu w domu, monoblokowe do montażu poza domem oraz dwuczęściowe (split), których jeden element ustawia się poza domem, a drugi – zawierający układ hydrauliczny i ewentualnie zintegrowany z nim zasobnik c.w.u. – w domu. Trudność i koszt połączenia urządzenia znajdującego się poza domem z instalacją wewnątrz zależy od wyboru miejsca montażu (może być niemal dowolne). Cena pompy ciepła zależy więc od możliwości adaptacyjnych i indywidualnych potrzeb klienta.

Pompy ciepła Zubadan

Obieg czynnika chłodniczego Zubadan z dochładzaczem HIC i sprężarką z układem wtrysku pary umożliwia stabilizację natężenia przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Dzięki temu system pompy ciepła jest w stanie działać z pełną mocą także przy -15°c. Nawet przy -28°c i niżej pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technice Zubadan pompy ciepła plasują się wysoko ponad konkurencją.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła Powietrze-Woda?

Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter mogą funkcjonować z grzejnikami tradycyjnymi z dobrą sprawnością. W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym.

Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która jest regulowana zależnie od zapotrzebowania z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej, temperatury powierzchni lameli wymiennika agregatu, czasu pracy i czasu trwania procesu rozmrażania. Odstępy między procesami rozmrażania można dzięki temu wydłużyć do 150 minut, a czas trwania takiego jednego procesu jest o 50% krótszy w porównaniu z typowymi urządzeniami, co to daje? Po prostu mniej procesów rozmrażania więcej pieniążków w kieszeni. Dzięki temu montaż pomp ciepła Siedlce należy do naprawdę opłacalnych inwestycji.

Pompy ciepła powietrze-powietrze

pompy ciepla 003

Pompy ciepła Powietrze-Powietrze

Pompy ciepła powietrze-powietrze to innowacyjne rozwiązanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia. W zależności od potrzeb — pompy ciepła tego rodzaju mogą chłodzić lub ogrzewać Twój dom w Siedlcach, wykorzystując przy tym odnawialną energię.

Pompy ciepła cena Siedlce

Ciepły dom wcale nie musi być drogi. Technologia pomp ciepła powietrze-powietrze zapewni efektywne ogrzewanie od 4,5 – 15,1 kW. Pompy ciepła, których montaż oferujemy, wyposażone zostały w nowoczesne sprężarki, które umożliwiają ogrzewanie nawet przy -25°C.

Zasilane są w 80% z energii pobieranej z powietrza, przy użyciu 20% energii elektrycznej sprężarki zapewnią najwyższą możliwą efektywność energetyczną klasy A+++.

Nowoczesna pompa ciepła posiada sterowanie 24h/dobę z dowolnego miejsca za pomocą sieci Wi-Fi. Pozwala to na kontrolowanie całego procesu za pomocą aplikacji na telefonie. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, zdecyduj się na oferowany przez nas montaż i serwis pomp ciepła w Siedlcach

Zamówienia na pompy ciepła i inne instalacje sanitarne realizujemy również w takich miastach jak:

  • Sokołów Podlaski,
  • Łuków,
  • Mińsk Mazowiecki.

Pompy ciepła Siedlce - jak działają?

Instalowane obecnie w domach i mieszkaniach pompy ciepła powietrze woda działają w bardzo prosty sposób. Mechanizm użyty do tego urządzenia składa się ze sprężarki, skraplacza, zaworu rozprężnego oraz parownika. Jest również czynnik roboczy. To ciecz, która wrze pod niskim ciśnieniem i w niskiej temperaturze. Krąży ona wewnątrz układy i pobiera ciepło. Gdy w systemie wzrośnie ciśnienie oraz temperatura, sprężarka zmienia czynnik na gaz, który trafia do skraplacza, gdzie nagromadzone ciepło przekazywane jest do instalacji. Następnie czynnik ciekły przechodzi przez zawór rozprężny - następuje wówczas spadek ciśnienia, a także temperatury, wobec czego cały cykl ogrzewania rozpoczyna się na nowo. Pompy ciepła Siedlce, a także inne instalacje sanitarne nie kosztują wcale dużo - warto zatem zainwestować w tak wydajny system. 

Zalety korzystania z pomp ciepła 

Instalacje z pompą ciepła są obecnie coraz bardziej popularne - głównie dlatego, że zamontowanie takiego systemu wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim zmniejsza on znacząco rachunki za ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej. Używając pompy cieplnej chroni się także środowisko naturalne, gdyż system nie emituje do atmosfery żadnych trujących substancji. 

Urządzenia te dodatkowo rzadko ulegają awarii. Są też praktycznie bezobsługowe, zatem korzystanie z nich jest prawdziwą przyjemnością. Klimatyzacja Siedlce jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na sporą oszczędność!

Pompy ciepła montaż Siedlce

Montaż pompy ciepła nie jest wcale skomplikowany. Serwis klimatyzacji Siedlce oraz okolicznych miejscowościach wykonuje również kompleksowy montaż systemu ciepłowniczego. Zatrudnienie specjalistów do takich czynności jest najlepszym rozwiązaniem. Muszą oni bowiem najpierw rozplanować montaż pompy ciepła powietrze powietrze, a także całego systemu w oparciu o plan domu czy mieszkania klienta. Działanie takie nie trwa jednak długo, zatem potencjalni klienci nie muszą się niczym martwić. Położenie odpowiednich rur oraz zamontowanie systemu sterującego trwa stosunkowo krótko, zatem zainteresowani mogą szybko zacząć korzystać z tego rewelacyjnego i przynoszącego tak wiele korzyści systemu.

Interesuje Cię montaż i serwis pomp ciepła Siedlce?

Klima Siedlce

Brzeska 183

08-110 Siedlce


tel. 510 747 257

kontakt@klimasiedlce.pl 

Image

Skontaktuj się z nami!